Çatlak Kremi

Mustela Çatlak Kremi

İnsanın gelişim süreci ve hayatı boyunca fizyolojik olarak zorlandığı belirli dönemler vardır. Bunlardan en önemlilerinden bir kaçı  elbette doğum anı, ergenlik , hamilelik ve hızlı kilo değişimlerine maruz kalınan dönemlerdir. Cilt çatlakları da işte bu zorlu dönemlerden, hamilelik, ergenlik ve kilo değişimlerinin hızlıca yaşandığı dönemlerde karşımıza çıkan durumlardır. Mustela çatlak kremleri bu sorunları ortadan kaldırmak ve tamamen önlemek için tasarlanmış ürünlerdir.

Mustela Stretch Marks Double Action Çatlak Kremi
Mustela Stretch Marks Double Action Çatlak Kremi

 

Hamilelik süresince karın içi basınç hızla artar, özellikle ilk 3 aydan sonra adeta çığ gibi büyüyen bir hızla bebeğimiz gelişmeye başlar. Diğer yandan hamileliğin etkileri ile hızlıca kilolar alınmaya başlanır. Tüm bu etkiler nedeniyle özelikle karın basen ve göğüs bölgelerinde cilt gerilmeye ve zorlanmaya başlar. Zorlanan cilt gerilmiş ve nem kaybetmeye başlamış demektir. Gerilmeye bağlı olarak oluşan hasarı ve nem kaybını telafi etmekte zorlanan cilt , bu gerilimin en çok yaşandığı bölgelerden çizgiler şeklinde çatlamaya başlar. Hamilelik çatlakları işte bu şekilde oluşur. Aynı şey ergenlik çağında hızla genişleyen kalça, basen , baldır , hatta bazen omuz ve sırt bölgelerinde ya da kollarda dahi görülebilir. Yapılması gereken en önemli şeyler, cildi nemlendirmek, cildin kendisini onarmak için ihtiyaç duyduğu nem desteğini ve kollajen doku onarımı için gereken besleyici maddeleri takviye etmek ve mümkün olduğunca sağlıklı beslenmektir. Bol su içmek te oldukça önemli bir gereksinimdir.

Mustela Stretch Marks Double Action hamileliğin 3. ayından itibaren koruyucu amaçla düzenli olarak  kullanıldığında hamilelik çatlaklarının oluşumunu %100’e varan oranlarda engeller. Diğer faktörlere bağlı olarak başarı oranı kısmen değişebilir. Şunu unutmamak gerekir ki hiç bir destek ve önleyici tedbir alınayan hamileliklerin %95’inde farklı şiddetlerde gebelik çatlakları oluşmaktadır. Oysa Mustela çatlak kremleri kullanılan hamileliklerde bu oran %3 civarında kalmaktadır. Eğer oluşmuş çatlaklar varsa bunun için Mustela Stretch Marks İntensive Action isimli Mustela Çatlak kremi tercih edilmelidir.

Mustela Stretch Marks İntensive Action

Daha yoğun etkili bir üründür ve çatlak riskinin çok yüksek olduğu ya da çatlakların

Mustela Post Partum Jel
Mustela Post Partum Doğum Sonrası Sıkılaştırıcı

oluşmuş olduğu dönemlerde iyileştirici destek amacı ile  kullanılır. her iki ürün de hamileliğin sonuna değin hatta hamilelik sonrasında da sıkılaştırma amaçlı olarak kullanılabilir. Hamilelik sonrası sıkılaştırma amacı ile kullanılmak üzere tasarlanmış asıl Mustela sıkılaştırıcı ürün ise Mustela Post Partum Restructuring jel dir. Hamileliğin hemen sonrasında karın , kalça basen ve göğüs altı bölgede hızla toparlanma ve sıkılaştırma etkisi sayesinde annelerin vücut bakımı sağlamaya yardımcı olan harika bir üründür. Ambalajı ve uygulaması kolay özel dokusu sayesinde son derece konforlu bir kullanım sunar. Mustela ürünleri hem hamilelik döneminde hem annelik döneminde sizlere ve bebeğinize özenle bakım sağlamanıza imkan tanıyan 50 yıllık Mustela tecrübesine dayanan üstün bakım ürünleri sunar.

Hamileliğin son aylarında göğüsler hızlıca büyür ve özellikle göğüs uçları da hassaslaşır. Bu nedenle göğüs bakımı için kullanılan Mustela Specific Support Bust Göğüs bakımı ürünü , göğüslerin hamilelik sürecinden olumsuz yönde etkilenmelerini engellerken, Mustela Nursing Comfort isimli ürün ise göğüs uçlarını doğum ve emzirme dönemine hazırlamak üzere hamileliğin son aylarında kullanılmaya başlanabilir. Mustella göğüs ucu kremi doğumdan itibaren her emzirmeden sonra kullanılmaya devam edilmelidir.

Diğer Mustela ürünleri hakkında detaylı bilgi almak ve mustela ürünlerini satın almak için www.dermoeczanem.com online mustela eczane satış noktasına göz atabilirsiniz. İstatiksel olarak en çok kullanılan çatlak kremi mustela markasının ürünleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>